niedziela, 17 października 2010

Cytryną i miodem

Moi nieliczni czytelnicy denerwują się, że rzadko dodaję nowe posty. I słusznie, bo przecież nie zakładałam bloga, po to, by zamknąć go za kilka miesięcy. Tak więc obiecuję, że pisywać będę nadal, tylko cierpliwości trzeba do mojego braku czasu dla siebie.
Jesienny czas przyczynił się do zakatarzonego i zakaszlanego domu. Nie wiem jak to się stało, że zachorowali dosłowni wszyscy domownicy prócz mnie. Zaczął Jasiek a potem to się już posypało: jego tata, dziadek i babcia też. A ja w tym wszystkim siedziałam i tylko pytałam, czy może herbatkę, miodzik, czosneczek? Na szczęście wszyscy już są cali i zdrowi, udało im się wymknąć ze złych szponów choróbska. A co do tych domowych medykamentów, to uważam je za bardzo skuteczne w zwalczaniu lekkiego przeziębienia, a do tego są pyszne przecież. Herbatka z miodzikiem i cytryną...hmmm co to za jesień i zima bez tego napoju. A ja nawet lubię sobie zrobić kawałek bułki z serkiem i na to drobno posiekany czosnek i zapiec w mikrofali (z powodu braku opiekacza). Pyszne i zdrowe!
Marek ostatnio wpadł na pomysł, by sporządzić skrzyneczkę, w której byśmy trzymali swoje własne zioła, takie jak: bazylia, mięta, tymianek, rozmaryn. Świetna sprawa mieć taką skrzyneczkę wypełnioną zapachami ziół. Do zupy, do sosów, można herbatę sobie zrobić ze świeżej mięty, wszystko pod ręką. I zabrał się oczywiście z ogromniastym zapałem do pracy. Skrzyneczka już jest zbita, stoi dumnie w piwnicy, tylko czeka na pomalowanie. Problem w tym, że coś nam się wydaje, że miejsce na parapecie naszego okna nie jest odpowiednie (innego nie mamy:/). Może i słońce tam dociera, ale ciepło unoszące się znad kaloryferów, to chyba nie posłuży roślinkom. Tak więc obawiamy się, że skrzyneczka będzie musiała przeleżakować sobie do wiosny, by móc znaleźć swój kącik na balkonie.
A tu parę zdjęć z końcówki lata, jakże słonecznej i apetycznej, aż się wraca do niej we wspomnieniach. Dodaję też fotografię naszego jesiennego koszyka - smakowita kompozycja. Lubię, gdy w mój obiektyw wkradnie się charakterystyczna cecha dla jakieś pory roku. Staje się jakby namacalna...

1 komentarz:

  1. A więc teraz pozostaje nam czekać cierpliwie na ujawnienie się tutaj owej skrzyneczki :))

    OdpowiedzUsuń